Jdi na obsah Jdi na menu
 


Between a Rock…

 

Autor článku: Bartman SK

Start: Keldarim mines, rozhovor s Dondakanem

Předměty: 20- 40gp, 4 gold bary, Pickaxe, Hammer, Cannon ball mould (Quest Dwarven Cannon)

Skilly: Level 30 Defence, Level 40 Mining, Level 50 Smithing, schopnost zabít 75-125 lvl monstrům (odvíjen dle vašeho combatu).

Questy: Fishing Contest quest, Dwarven Cannon quest

Odměna: 2 QP, 5000 xp do dovednosti Defence, 5000 xp do dovednosti Mining, 5000 xp do dovednosti Smithing, Rune pickaxe

Návod:

1.Cesta:

Vemte si dostatečný obnos peněz cca 20-40gp (není na škodu nějaký teleport do Faladoru) a vypravte se do Keldagrim Entrance. Východně od Relleky.

  

Vstupte do jeskyně a hned naproti vám je vchod do tajného trpasličího města kde začíná náš quest. Vejděte a promluvte s FERRYMANem a zaplaťte mu 2gp za převoz.

Poté jděte doprava přes most a jděte podél levé stěny až dorazíte k mostu za kterým je DONKANDAN promluvte sním:

 • („Why are you firing a cannon at a wall?“)
 • („So why were you trying to get through the rock again?“)
 • („Sounds interesting.“)

2. Inženýr:

Jděte na jih a zaplaťte FERRYMANovi cestu zpět, poté promluvte s BOATMANem a nechte se přepravit. Jděte do Wemund’s Wrench Warehouse (přes most a pak stále na sever dokud nedojdete k budově na obrázku), tam najdete trpasličího inženýra (ten trpaslík s klíčem v ruce) .

A zeptejte se ho: („Do you know anything about this rock?“). Pošle vás za Rolandem

3. Roland:

Roland se nachází u Dwarven mines, použijte tedy teleport nebo jakýkoliv jiný způsob přepravy na místo vyznačené na obrázku.Vemte si sebou věci na zabití škorpióna a krumpáč.

 

Roland si na knihu vzpomene ale chybí tři  důležité stránky. Vstupte do DWARVEN MINE .

 • Stránku mají škorpioni, zabíjejte tedy škorpiony dokud vám nevypadne.
 • Stránka se nachází v jednom z vozíků.
 • Stránka je schovaná v rudě (rocks). (Já ji našel v cooper rudě).Vraťte se k Rolandovi a ten vám vydá knihu.Přečtě te si knihu a běžte za DANDAKANEM (viz bod 1). Položte mu otázky:

 • („What have you tried so far?“)
 • („What else did you try?“)

Běžte k jakékoliv peci (furnacture) a vytvořte za pomocí Cannon ball mould a gold baru zlatou kouli. (Hra se vás zeptá, zda chcete odlít zlatou kouli odpovězte - yes). Se zlatou koulí běžte k Dandakanovi a použijte jí na něj, chvíli ho budete muset přesvědčovat, potom odpálí kouli a ta proletí.

Po větách :

 • („So you want to… fire me into the rock?“) 
 • („I can’t argue with that, shoot me in!“)

Dostanete za úkol:  Zkompletovat modifikované schéma multikanónu, a opatřit si tu zlatou helmu.

4. Schéma multikanónu:

 1. Část schématu dostanete od Dandakana
 2. Část od inženýra (viz bod 2) poté co mu řeknete:    („Do you have any schematics?“).
 3. Část od Khorvaka ( podchod pod Whitewolf mountain (Fishing Contest quest)) schéma vám ale vydá za dwarven stout (na stole je ho tam všude plno) dejte mu tedy dwarven stout a dostanete 3 díl schématu.
 4. Část má Roland promluvte s ním a zjistíte že ji nemá, vytrhněte tedy z knihy co vám půjčil stránku, klikně ten na schéma a vyřešte hlavolam. (mělo by vám to vyjít jako u mě na obrázku).

POPIS HLAVOLAMU:

Máte základní kus z knihy a na něm 3 průhledná schémata přes ovládací panely posouvejte vzájemně schématy,dokud vám to nevyjde tak jako mě)

5. Vytvoření helmice: Vemte si kladivo (hammer) a 3 gold bary, použijte gold bar na  kovadlinu (anvil) a vytvořte zlatou helmici. Nyní se vraťte za Dandakanem, a kromě zlaté helmice a schématu si nezapomentě vzít vybavení na zabití nepřítele, doplnit prayer, vzít jídlo, krumpáč atd … nechte si ale tak 6 míst v inventáři volných.

6.BOJ řekněte Dondakanovi: („You may fire when ready!“). V následující části se po sundání zlaté helmy teleportujete ven před kámen. Dostanete se dovnitř do kamenu, nakopejte si 6 gold ore a projděte tou zdí (wall of flame). Až se připravíte promluvte na zeď (talk to wall) . Objeví se démon Arziniar používající magii (doporučeno zapnout magic protect). Po té co Arzinara porazíte si znova promluvte s Dandakanem a vychutnejte si odměnu v podobě runové pickaxe, 5000xp do Smithingu, 5000xp do miningu a 5000xp do defence.