Jdi na obsah Jdi na menu
 


Animal Magnetism

 

Autor článku: Bartman SK

Požadavky:  crafting 19, ranged 30, slayer 18, woodcutting 35. Dokončený Ernest the chicken, The Restless Ghost, Priest in Peril, doporučen Ghost Ahoy.

Nezbytné věci: Ghostspeak amulet, 20 Ecto-tokens, Hammer, 5 iron bars, Mithril axe, Holy symbol, Buttons (lze získat v průběhu questu – nutný thieving 20) a 1 hard leather.

Doporučené věci: Ectophial, amulet of glory, falador teleport, teleport to house.

Odměna:  2,5K xp do woodcuting, dále po 1K xp do craftingu, fletchingu a slayeru, Ava’s device.Úkol začíná v Draynor manor, onom strašidelném domě nad Draynor village. Hned na začátku questu si sebou vezměte veškerou výbavu, pokud nemáte buttons, nevadí, ty seženete později, včas se dozvíte kdy a kde.Pokud nemáte ecto-tokeny, vemte si místo nich 4x bucket, 4x pot a jakékoliv 4 kosti, vyrobíte si je v Port Phasmatys, kam stejně v průběhu questu musíte.Pokud máte potřebné, vejděte do Draynor manor a jdetě si promluv s Avou.

Najdete ji zde:

Pokud nevíte jak se za ní dostat když z vedlejší místnosti nevedou dveře, tak to je snadné, prohledejte knihovnu u stěny (search bookcase).Při rozhovoru vás Ava požádá jeslti byste jí nepomohli zkrášlit dům. odpovězde jí takto:

Odklikejte následující hovor, v něm se dozvíte že potřebuje a couple of undead chickens (párek nemrtvých kuřat) a také že je můžete najít na farmě v Port Phasmatysu.Takže nyní si nasaďte ghostspeak amulet a ectophialem se přesuňte do Port Phasmatys. Pokud nemáte ectophial, tak vám nezbyde než jít do Canafisu a odtamtud na místo dojít. Tak už víte proč jsem doporučovala Ghost Ahoy? :)Zde, pokud je již nemáte předem si nejdříve zařiďte ecto-tokeny. Pro ty z vás kteří nevědí jak, připomenu. U Ectofuntus vylezte do patra nahoru, hoďte kost do mlýnku, zatočte klikou a pomocí hrnce (pot) si naberte kostní moučku, to prove´dte se všemi 4 kostmi. Následně slezte dolů a na druhé straně chrámu pěkně do podzemí a až dolů na dno, naberte si tam do kbelíků ectoplasmu, s tím vším vylezte nahoru a vzývejte duchy pomocí ectofuntus. Následně si promluvte s duchem co tam pobíhá poblíž. Za jedno vzývání dostanete 5 tokenů.Vyjdětě z chrámu s ectofuntus na sever a pak zabočte kousek západně, tam najdete farmu.Promluvte si s Alicí (talk to Alice), místní farmářkou. narozdíl od většiny místních bytostí ona je živá. Při rozhovoru zadejte teď i kdykoliv později volbu I’m here about a quest.

Zbytek hovoru odklikejte, na vaši prosbu o kuřata vás Alice pošle za svým manželem, s kterým ona muvit nemůže.

Nu, nyní si budete chvíli hrát na tlumočníky mezi světem živých a světem duchů.Najdete ho za farmou v ohradě s nemrtvými krávami.

Promluvte si s ním, mimo jiné vám také řekne vzkaz který máte vyřídit jeho ženě. Takže se zase vraťte k Alici.Kuřata ale opět nedostanete a budete posláni znovu za Alice’s husband s dotazem na to kam uložil jejich majetek.On vás pošle zase za ní s tím, že jej vložil do banky, jak mu vždycky říkala.Alice vás pošle za svým manželem s žádostí aby po vás vzkázal PIN k jejich účtu, on vám je ale odmítne sdělit z obavy že jste scammer a podvedl byste ji.Takže opět za Alicí a informujte ji o tomto problému.Alice vás pošle za Old Crone (pamatujete na Ghost Ahoy? ) s tím že by možná mohla mít řešení.Takže si přestaťe nyní hrát na tlumočníka a vydejte se na cestu za Old Crone. Najdete ji v domku vedle východní zdi Slayer tower, tj téměř  přesně na sever od Canafisu.

Při rozhovoru s ní vyberte druhou možnost:

Odklikejte následující hovor v němž se dozvíte že farmáři byli dobří sousedé a Old Crone vám následně předá amulet který jim máte donést. Bude fungovat jen na tlumočení mezi Alicí a jejím manželem.Nyní si jděte promluvit opět s Aliciným manželem, požádá vás o onen amulet. Poslušně mu jej předejte:

Doklikejte hovor a pohodlně se usaďte při sledování animace chytání kuřat.

Pak si opětovně promluvte s Aliciním manželem a při hovoru zadejte volbu Could I’ buy those chickens now, then?Bude vám řečeno že stojí 10 ecto-tokenů za jedno. Nezapomeňte že máte koupit dvě!Máte? Výborně, nyní se vraťte k Avě (nejlépe pomocí Glory) a promluvte si s ní.Ava vás nyní pořádá o magnet a pošle vás za čarodějnicí, která je hned vedle v domě a mohla by vám s tímto pomoct.

Na samém konci rozhovoru si od vás také veme kuřata.Jděte tedy za čarodějnicí, je v té místnosti s range hned severně od místnosi kde je Ava, případně se potuluje na chodbě před ní (pokud už nevíte jak se dostat od Avy, tak na zdi kterou jste tam vešli je páka která otvírá knihovnu z této strany).Čarodějnice vám sdělí že potřebuje 5 iron barů.Pokdu je máte v inventáři, promluvte si s čarodějnicí znovu. Vezme si vaše bary a předá vám zpět Selected iron a také návod jak z něj vyrobit magnet pro Avu.Nyní použijte Teleport to house, pokud nemáte, proběhněte se do dolu v Rimmingtonu (Můžete též teleport do Faladoru ale myslímže je lepší tam  z Draynoru dojít, není to zase tak zoufale daleko. :) )Tam si stoupněte čelem k severu (na to nesmíte zapomenout) a udeřte kladivem na selected iron (use hammer to…)Tímto máte magnet hotový a ve vašem inventáři se objeví Magnet bar.Tak a opět se vraťte za Avou a promluvte si s ní. Vezme si od vás magnet a požádá vás o větvičku z nemrtvého stromu v zahradě Draynor Manor.Vyjděte z domu do zahrady. Protože přední dveře nejdou zevnitř otevřít, musíte nejdříve na východní stranu domu a vyjít tamními zadními dveřmy a obejít dům dopředu. Najděte strom který má žlutou volbu chop a sekněte do něj.No nepůjde vám to a také počítejte s tím že v zahradě je ledacos agresivní a tak navíc během pokusu dostanete pár ran.Vraťte se za Avou a informujte ji o svém neúspěchu, dá vám radu ať si zajdete za Slayer masterem do Burthope, že by mohl vědět co dělat.Takže falador teleport a pěkně poklusem nahoru k slayer masterovi. :)

Promluvte si s ním a použijte volbu I’m here about a quest.Následuje hovor ve kterém vám Turael řekne že na tohle potřebujete posvěcenou sekeru a že vám ji může vyrobit, ale potřebuje holy symbol a mithil axe.Hovor tím skončí, ale pokud máte dané věci v inventáři, promluvte si s ním znovu a předejte mu sekeru a symbol (I’d love one, thanks.).Slayer master vám předá blessed axe.Teleportujte se pomocí Glory znovu do Draynoru.Nyní nastal čas opatřit si buttons pokud jste je neměli předem. Klidně si nechejte ostatní věci na quest co ještě potřebujete v inventáři (blessed axe, hard leather) a z Draynoru jděte na východ k HAM dungeonu, který je kousek západně od Lumbridgských hradeb.Vlezte dovnitř, nezapomeňte že dveře sice jsou zamčené ale je možné se dovnitř dostat pomoci volby pick-lock

Zamíchejte se mezi HAM followers a začněte je okrádat. Časem se vám povede ukradnout buttons, ale buďte trpěliví, je to též otázka štěstí, já tam kradla přes půl hodiny a nakradla kde co než mi padlo to co jsem vlastně chtěla. :)Buttons si hned vyleštěte do vysokého lesku ;) (polish buttons).Nyní se vraťte do Draynorské zahrady k nemrtvému stromu a začněte ho sekat. Protože máte blessed axe, podaří se vám useknout undead twigs.

Teď jděte opět za Avou a promluvte si s ní, čímž jí předáte větvičku.Zároveň vám Ava předá research notes. Klikněte na to (translate research notes)Takže můžete začít překládat. Objeví se vám toto:Což jak jistě uznáte moc čitelné není.  Takže mačkejte tlačítka na obrázku až dostanete toto:

Poté si znovu promluvte s Avou. Vezme si překlad a dá vám A pattern.

Ten použijte na polished buttons. (use A patern to polished buttons)

Použijte patern s hard leather a získáte A container.

Znovu si promluvte s Avou, nebojte, už vážně naposled. :)