Jdi na obsah Jdi na menu
 


Curse of Arrav, The

 

Autor článku: Bartman SK

Požadavky questy a skilly:37 Slayer

41 Summoning

61 Agility

64 Ranged

64 Mining

64 Strength

66 Thieving

Defender of Varrock, Shades of Mort’ton, Troll Romance, The Tale of the Muspah, Missing my Mummy, 100% obnovení mumie (Senliten) z questu Missing my Mummy.

Předměty: pick axe, 3x dwellberries (lze najít u Mc Gruber´s Forest), mithril grappler + adekvátní crossbow (například rune crossbow), ring of life, sacred oil (stačí 1 dávka), summoning pouch macaw, insulted boots (koupit od slayer master).

Doporučené: teleport do Trollheim (2x fire + 2x law), teleport do Pollivneach (ring of slayer), 10k na cestování kobercem, jídlo a zbraň + p pot pro slabší postavy.

Než začneme s questem, je třeba mít požadované skilly a questy + 100% obnovenou mumii z questu Missing my Mummy, pro rekapitulaci pro ty, kteří nemají 100% obnovenou mumii.

Co je třeba udělat:

  • vložit do sarkofágu tělo mumie + ruka
  • Opravit poškozené sošky (vyžaduje prayer)
  • opravit židli a stůl
  • zabít 5x Tumiken’s shadow
  • doplnit spiced wine a pot of grain
  • vložení 4 vázy
  • pokecání s královnou o její identitě
  • zpracování sochy poblíž spiced wine a pot of grain, je třeba nožem 3x zpracovat aby byla socha hotova

Pokud toto provedete získáte 100% obnovení mumie, která bude v pozdější fázi questu potřebná.

Quest začíná v Nardahu u Ali the Wise, promluvte si s nim. „Where is the tunnel entrance“ a pak zakončíme: „Time for me to go to Trollweiss then.“

 

Dejte teleport do Trollheim, kdo nemá Edgar Ruse, musí pěšky…

Po projití tunýlku se dostanete k trollí rodině, poblíž je vykříčník, vlezte a projděte přes tunel plných Ice Trollů, na konci se pak octnete na Trollweiss mountain.

Nahoře se dejte do jeskyně.

Na překonání překážek je třeba mít krumpáč, problémem tu jsou jen sutiny, některé je třeba vykopat z více stran. Z jedné strany je načnete a pak musíte oběhnout a vykopat danou sutinu z druhé strany, postupně se dostanete až na konci jeskyně, kde je vchod do knihovny. (Po cestě sice najdete 4 tablety, nevím k čemu jsou, snad jen pro dokreslení příběhu.)

Nahoře na vás čeká Arrav, bojujte s nim a pak vám řekne, abyste se dali do jižní místnosti s tapisérii.

Klikněte a získáte mapu + klíč. Zpět za Ali the Wise v Nardah.

Ten dekóduje mapu a poví vám jaké nástrahy jsou v Zemouregalově základně a je třeba získat Arravovo srdce. Pro uchování srdce je třeba mít znalosti balzamování a to ví jen mumie z questu Missing my Mummy.

Vydejte se na jihu od Uzer, kde se nachází hrobka, promluvte si s duchem královny a ta vám dá vázu na ostatky. Pro dokončení je třeba naplnit vázu sacred oil, 3x dwellberries a ring of life. Sacred oil lze koupit z GE, nebo minihry na získání Split Bark armour. Jak bude váza hotová, tak zajděte za Ali the Wise a řekne vám další instrukce.

Než se vydáte na cestu, tak si sežeňte insulted boot a rovnou je noste, dále summoning pouch macaw, rune crossbow + mithril grappler, samozřejmě klíč z pevnosti, kde jste bojovali s Arrav. Vydejte se k chaos altar ve 11. lvl wildu.

Jen proběhněte dungeon a na konci jsou pak kovové dveře, kterým otevřete klíčem z pevnosti s Arrav.

Pokračujte do kuchyně a prolezte rourou.

Pokud máte insulted boots, tak můžete v klidu pobíhat po kanále a na konci kanálu je další roura. Vyvolejte si Macaw a zvolte INTERACT -> Remote view. Zvíře proletí dovnitř a jak zombie zajde za roh, tak se ocitnete přede dveřmi do trezoru s Arravovým srdcem.

Běžte do kanceláře a seberte ze stolu 4 dekdovací papírky a z truhly (pick lock) získáte papírek s podívnými písmeny.

Tato hádanka je pravděpodobně pro každého jiná, moje varianta je IAIC.

Zajděte k trezorovým dveřím a klikněte na ovladací panel. Měli byste vidět písmeno a sadu čísel, ale také 4 dekódovací papírky. Z papírku získané z truhly máte 4 písmena, ty vám říkají jak máte vkládat dekódovací papírky na správná písmena, prázdné poličko na dekódovacím papírku vám řekne správné číslo. Vložte pak správný kód do dveří.

Uvnitř si nasaďte grappler a střelte na trubku, přeručkujte a na konci seberte srdce.

Zpět za Alim, který zakončí quest.