Jdi na obsah Jdi na menu
 


Another Slice of H.A.M.

 

Autor článku: Bartman SK

Start: Ambassador Alvijar

Questy a skilly:15 attack, 25 prayer, Death to the Dorgeshuun, The Giant Dwarf a The Dig Site.

Předměty: teleport do Lumbridge, nějaké jídlo, zbraň na blízko, nějakou svítilnu (nejlepší bude Bulleye latern).

 

Pro rychlý přesun do goblinního města, si pokecejte v sklepě Lumbridge s Kazgarem, který vás odveze rovnou do goblinních dolů, odtud pak kousek do města. Tam v severní části města vyhledejte v horním patře Ambassadora Alvijara, promluvení s nim započnete quest.

  

Máte se dostavit k jihozápadní části Dogresh-Kaan, kde máte vyhledat Tegdaka (viz. obrázek), promluvte si s nim a dostanete lopatičku a štěteček. V okolí tunelu jsou 6 artefaktu, použijte na ně lopatičku a pak u stolku je očištěte, čímž získáte fragmenty brnění. Mezi ně je podivná zbraň, palcát, kterou goblinové nepoužívají. Tegdak vás pošle do města za Scribem.

  

Scribe se nachází v severní části města, po promluvení vás pošle ke generálům v Goblin Village. Můžete využít rychlého teleportu od Oldaka, který je na severzápadě, čímž se tam dostanete rychleji. Až budete u generálů, tak si s nima promluvte.

 

Proběhne krátka animace, která je přerušena útoky. Schovaní za budovou se držte dle prvního obrázku, abyste se vyhnuli útokům z věže a až se dostanete k věži, tak vylezte nahoru, kde se chopte kuše, zabte dva 30 lvl HAM bojovníky. Jeden útočí magii a druhý lukem. Oba zabte.

  

Po zabití nepřátel se objeví Sigmund, který unese Zanik. Generálové vás požádají o záchranu Zanik a dostanete od nich palcát. Nyní se máte vydat do Lumbridge swamp, kde na vás čekají dva goblinní bojovníky. Spolu s nimi vlezte dolů a pak žebříkem do tunelu. Nalákejte stráže na gobliny a prokličkujte mezi ně až na konci chodby.

 

Tam už na vás čeká Sigmund, ten má protect, ať použijete jakoukoliv zbraň. Připravte si palcát a zapněte speciál útok, který mu vypne protect a není problém ho dodělat libovolnou zbrani. Sigmund opět utekl, takže aspoň zachraňte Zanik.